Brigáda pokračuje ďalej …

Náš domček pomaly rastie do krásy. Hoci je na ňom potrebné urobiť ešte neskutočne veľa práce, „mravenčej práce“, chceme vás ubezpečiť, že nezaháľame. A to len vďaka pracovitým brigádnikom, ktorí deň čo deň pomaličky, svojou mravenčou prácou ukrajujú z toho veľkého koláča práce, ktorú je potrebné ešte dorobiť.

Hoci Dominik musel odísť nášho Laciho stihol zaučiť aj do tajov nanášania lepidla, ťahania sieťky …, aby tak Laci mohol spolu s ostatnými pokračovať v práci. Tento týždeň nás svojou prítomnosťou potešil Zoli z Vrábeľ, ktorý došiel tentokrát aj s posilou. Takže brigádnicka partia sa rozrástla o Jožka z Vrábeľ. A kto tvoril brigádnicku partiu tieto dni? Boli to: Laci, br. Filip, Zoli a Jožko, Roman, br. Vojtech, Miri, Janko Kaličiak, br. Stanko, majstri murári z Fiľakova…

Za tých pár dní spolu stihli urobiť veľký kus práce. Začalo to dávaním fólie pod izoláciu na streche. Túto prácu vynikajúco zvládla Ági spolu s Lacim. No a do soboty sa stihlo zabetónovať okolo studne, ťahať sieťku s lepidlom na čelnej a bočnej stene domčeka a pripraviť na vakovanie vnútra. V sobotu sa začalo vakovanie vnútra, ktoré vďaka šikovným majstrom pokračuje aj v tomto týždni.