Pustovňu už zdobia nové okná

Drahí naši podporovatelia, sympatizanti a návštevníci tejto stránky,

ešte nikdy sa nám nestalo, že by sa na Galambe niečo významné udialo a my by sme Vás o tom neinformovali. Prepáčte, ale zo subjektívno-objektívnych príčin tak robíme až teraz. Teda koncom mesiaca máj a v polovici mesiaca jún sme v dvoch etapách inštalovali na našu pustovňu vysnívané okná. Sme za to nesmierne vďační, lebo tejto investície sme sa veľmi preveľmi báli. A dobrý Boh akoby nám chcel znova pripomenúť NEBOJTE SA VY MALOVERNÍ!!! ĎAKUJEME TEDA BOŽEJ PROZRETEĽNOSTI V NAŠOM SNAŽENÍ!!

A tiež sa zo srdca chceme poďakovať všetkým, skrze ktorých Pán Boh na tejto našej zemi pracuje! Menovite sú to nasledovní, dobrosrdeční ľudia:

Pán Gejza Bretz alias Pubi, ktorý prevádzkuje firmu na plastové okná, ktorý nám maximálne vyšiel v ústrety, mal rýchle jednanie, stál si za slovom a dal nám maximálnu možnú zľavu, až takú, že on z tej zákazky nemal žiadny zisk ba ešte išiel do mínusu. Týmto chceme pozdraviť aj jeho manželku Danku, dcérku Karin a syna Paľka a aj chlapov z jeho firmy.

Celá zákazka v dvoch etapách nás stála 4.300 €!
Poskladať sa na túto sumu nám pomohli veľkodušní ľudia:

Pán farár Jaroslav Rusnák z Brezovice, ktorý pochopil myšlienku miesta ticha a samoty, hoci info o našej pustovni mal len sprostredkovane.

Statočný mladý muž, ktorý bol u mňa raz na svätej spovedi a povedal mi, že vie o pustovni a chce ma podporiť vytiahol obálku svojich ťažko zarobených peňazí mozoľnatými rukami a podporil náš projekt. Ja viem, že vieš, že si to Ty, keď si to tu teraz čítaš! Veľmi Ti fandím v Tvojich životných rozhodnutiach a pozdravujem Ťa do Žakoviec!

Dobrí ľudia z Bruselu, ktorých som bol navštíviť, a ktorí spontánne po mojom odchode zorganizovali zbierku na Galambu. Manželia Jozef a Júlia Jurkovi, pán farár Jaro Hanzlík, Anička a Milan Trstenskí, Michal a Veronika Hrbatí.

Nuž a v neposlednom rade patrí naše vrúcne poďakovanie aj všetkým veriacim ľuďom z farnosti Župčany a filiálky Malý Šariš na čele s ich kňazom Jankom Petrom.

Za okná sme doposiaľ zaplatili sumu 3000 €. Suma, ktorú sme ešte ostali dlžní za okná a túžime ju uhradiť do konca jesene, je 1300 €.

VŠETKÝM VÁM, ČO STE SA DO TOHTO NÁŠHO PROJEKTU PUSTOVNE SPOLOČNE ZAPOJILI, VRÚCNE ĎAKUJEME ZA VAŠU DOBROSRDEČNOSŤ!
ĎAKUJEME! NEMÁME TU PRE TO INÉ SLOVÁ, IBA ŽE ĎAKUJEME!
NECH VÁM TO DOBRÝ BOH ODMENÍ NA VŠETKOM, ČO POTREBUJETE PRE DUŠU AJ PRE TELO.

brat filip, + ľudia z neformálneho združenia APEIRON KAPLNKY SEDEMBOLESTNEJ.