Deň rodiny 2017

V nedeľu, 14. mája 2017, teda druhú májovú nedeľu areál Galamby opäť ožil, avšak tentokrát vďaka najmä rodinám s deťmi. Rozhodli sme sa, že podporíme nápad Maťky Mikušovej zorganizovať DEŇ RODINY práve na Galambe. A tak sa opäť začala písať nová história podujatia. Práve dnes to bol nultý ročník.

Zároveň sme si pripomenuli aj na Deň matiek a tak každá mamina, stará mamka dostala kvietok. Hoci nebola nejaká veľká účasť, vôbec to nevadilo. Práve naopak o to rodinnejšia atmosféra panovala. Našim cieľom bolo, aby sa rodiny vôbec stretli a vzájomne spolu trávili čas pri rôznych aktivitách. A účel sa nám splnil na 100%.

Najprv bol krátky program v podaní zamyslení sa nad významom rodiny, básničky, detský ľudový spev. A potom už celý čas bol vyhradený pre vzájomné hry, súťaže, …

Súťažili a hrali sa medzi rodičia s deťmi, starí rodičia s vnúčatami, súrodenci, … no proste nemalo to chybu. Dokonca niektorí po tridsiatich rokoch znova skákali vo vreci, preskakovali prekážky, podliezali. Bola to skvelá zábava sledovať „veľké deti“. Vďaka nášmu šikovnému majstrovi sme mali super prekážkovú dráhu. Veľký záujem bol aj o maľovanie na tvár a všelijaké tvorivé aktivity pod stanom.

Naše priateľom z fiľakovskej kuchárskej partie patrí vďaka za chutný guľáš a palacinky. Poobede, ako býva tradíciou sme sa modlili ruženec. Po modlitbe nasledovalo losovanie tomboly. To boli taktiež krásne momenty – plné napätia a vzájomnej radosti a úprimného priania k výhre.

Na záver možno dodať len to, že nás veľmi teší, že sme mohli rodinám vytvoriť priestor na krásne strávený čas na Galambe.

PS: niektorým deťom sa domov vôbec nechcelo 🙂

Ponúkame vám aj krátku fotoreportáž, nech práve fotky hovoria za nás a snáď i vás očarí atmosféra, ktorú sme prežívali: FOTKY