Advent na Galambe

V tretiu adventnú nedeľu, teda 17. decembra 2017 areál Galamby opäť trošku ožil. Tradične počas adventu sa stretávame, aby sme sa poďakovali Pánu Bohu za všetky jeho dobrodenia a milosti, ktorými nás sprevádzal počas uplynulého roka a zároveň si vyprosili hodne síl a požehnania do ďalších rokov, ktoré nás tu spoločne čakajú.

Tento rok sme privítali divadelníkov z Folklórneho a divadelného súboru Dubkáčik z Buzitky. Predstavili sa divadelnou hrou o sv. Dorote. Samozrejme, nechýbali ani tradičné vianočné, ľudové koledy. Program zakončil páter Jakub modlitbou za Božie dobrodenia počas roka a nasledovalo rozsvietenia vianočného osvetlenia (domček, kaplnka, betlehem).

Po predstavení všetkým dobre padla teplá pečená klobáska a horúci domáci punč – pre vodičov i nevodičov. Vytvorila sa pekná predvianočná atmosféra, ľudia si tu spoločne navzájom venovali čas (na čo upozornil vo svojom príhovore aj p. Jakub, ako je to v súčasnosti veľmi vzácne), vzájomné objatia či želania požehnaných sviatkov, ktoré nás už o týždeň čakajú.

A čo bolo novinkou tento rok? Iste ste zvedaví, čo na Galambe ešte nebolo. Tak, tento rok sme po prvýkrát mali adventný veniec takej veľkosti v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Takže to je naša novinka pre vás všetkých, ktorí ste osobne nemohli byť prítomní a pridávame ešte foto-dokumentáciu FOTKY