Požehnávanie áut 2019

Prognóza počasia na nedeľu 5. máj 2019 z hľadiska nás organizátorov podujatia nebola veľmi priaznivá. Napriek tomu sme sa rozhodli pripravované podujatie uskutočniť. Hoci nám počasie neprialo a nestretli sme sa v takom množstve, ako sme čakali, nemáme čo ľutovať. Stretli sme sa malá skupinka stálych nadšencov, ktorých ani počasie neodradilo a panovala skvelá nálada.

Dokonca sme hostili jedného pútnika až od Piešťan, ktorého tiež počasie neodradilo a vydal sa na takú dlhú cestu kvôli nášmu podujatiu. O to viac to povzbudilo nás domácich. A k tomu ešte nás prišla navštíviť aj TV LUX, takže si ich reportáž môžete pozrieť v správach. (link na video /od 6:51/ – Krátke správy TV LUX, piatok, 10.5.2019)

Po sv. omši všetkým prítomným veľmi dobre padol horúci guľáš, ktorý aj tentokrát prišli navariť naši „stáli dobrí kamoši z Buzitky“.

V konečnom dôsledku májový dážď bol veľmi potrebný a vidíme to aj my na Galambe. Sme svedkami toho ako tráva, kvety či kríky trpia suchom. Tak sme vďační za zúrodňujúci dážď.  Snáď o rok nám počasie bude viac priať.

A ako to všetko vyzeralo si môžete pozrieť tu: FOTKY