Ako sme slávili sv.Antonka

TonkoÚcta k sv. Antonovi – patrónovi Pustovne na Galambe má v našom liturgicko-galambskom kalendári svoje patričné a neodmysliteľné miesto. Je to obdivuhodný svätec, ktorého orodovanie mnohí z nás pocítili a snáď nie je človek, ktorý by ho nevzýval pri strate najmä kľúčov resp. čohokoľvek iného. Preto tradične so všetkou poctou si spomíname na jeho sviatok a naďalej ho prosíme o jeho mocné orodovanie a pomoc.

Tento rok sme slávnosť organizovali v nedeľu 16. júna. Takmer od rána všetky predpovede počasia tejto nedeli dávali prívlastky horúca, dusná s veľkou pravdepodobnosťou poobedňajších búrok. A v podstate to bola aj pravda, avšak na našom nadšení to nič nemenilo, len sme sa trošku prispôsobili počasiu a sv. omšu sme pripravili v tieni stromov. Na úvod sa požehnávali ľalie, potom prebiehala sv. omša. Následne aj Chlieb sv. Antona a na záver všetky detičky.

Po sv. omši sme si všetci s nadšením a úsmevom na tvári pozreli vystúpenie detí z Detského folklórneho súboru Jánošík pod vedením Miroslavy Podhorovej. Za ich program v podobe tanca a spevu si vyslúžili potlesk a sladkú odmenu.

Veľmi radi sme opäť privítali všetkých našich drahých známych, priateľov – z blízka i ďaleka, pre ktorých dlhá cesta a horúčava a s tým spojené potenie 🙂 nerobilo problém a s radosťou prišli medzi nás. Nesmierne sme sa potešili novým tváram a novým priateľstvám.

Na záver patrí poďakovanie všetkým, ktorí boli prítomní v tento deň na Galambe a akokoľvek pomohli a priložili ruku k spoločnému dielu. Bez stálych pomocníkov by sme to nedokázali avšak sme vďační aj pomocníkom, ktorí práve na záver nás neponechajú bez pomoci a nájdu v sebe sily na akúkoľvek pomoc.

Pre všetkých je tu opäť aspoň malá ochutnávka zo slávnosti v podobe fotogalérie: FOTKY 

PS: Opäť nás prišla točiť telka (TV LUX), takže je k dispozícií aj krátky videozáznam.               VIDEO (od 4:16 min.)